Gauk naujienas el. paštu

Jeigu norite būti informuojami apie mūsų naujienas ir karščiausius pasiūlymus, įveskite savo elektroninio pašto adresą ir spustelėkite PRENUMERUOTI.

Gauk naujienas el. paštu

Jeigu norite būti informuojami apie mūsų naujienas ir karščiausius pasiūlymus, įveskite savo elektroninio pašto adresą ir spustelėkite PRENUMERUOTI.

0

Pirkinių krepšelis

Pirkinių krepšelis

Sidabriniai kontaktinių lęšių konteineriukai – naujas mados klyksmas?

Kontaktinių lęšių dėkliukai susideda iš sidabrinių konteineriukų. Ar tai tikrai yra nauja tendencija, kuri leidžia pasipuikuoti ypatingais kontaktinių lęšių dėkliukais? Iš tikrųjų, tokie konteineriai nėra pagaminti iš tikro sidabro, tačiau juose yra sidabro jonų, kurie suteikia praktinės naudos. Yra žinoma, kad sidabras - puikus antioksidantas su antibakterinėmis savybėmis. Sidabrinis konteineriukas atbaido visas ir bet kokias bakterijas, jos tampa nuosėdomis ir yra laikomos konteineriuko dugne. Taigi, sidabrinis konteineriukas yra labai naudingas ir tingiems ir daug dirbantiems žmonėms, nes lęšių laikymas šiuose konteineriukuose leis mažiau jais rūpintis.

Rūpintis sidabrinių lęšių konteineriuku yra labai paprasta. Kiekvieną rytą išpilkite lęšių skystį ir leiskite konteineriukui išdžiūti, o vėliau vakare pripildykite jį nauju skysčiu. Konteineriuko negalima plauti vandeniu iš čiaupo, nes jis turi įvairių bakterijų, kurios gali prikibti ne tik prie kontaktinių lęšių, bet ir akių. Su šiomis bakterijomis keliauja ir akantomeba, kuri gali sukelti dideles infekcijas ar net apakimą.

Dažniausiai sidabriniai konteineriukai yra perkami kartu su lęšių skysčiu. OpticRoom.com parduotuvė prekiauja horizontaliais ir vertikaliais konteineriukais. Horizontalūs konteineriai yra patogesni, nes kontaktiniai lęšiai yra laikomi atskirai, todėl jeigu jie yra skirtingo stiprumo – nesusimaišys, o lešių konteineriuką galėsite ramiai nešiotis kišenėje arba rankineje. Nesvarbu kokiu kampu paversite konteineriuką, lęšiai visada bus saugūs. Priešingai, vertikaliuose konteineriukuose atskirai laikyti lęšių nėra galimybės, todėl jie yra dažniau naudojami lęšiams, kurie nešiojami visą dieną ir yra laikomi konteineriuke tik naktį. Tokius konteineriukus geriausia laikyti namuose, nes jiems pavirtus ant šono, kontaktinis lęšis nebus pilnai paniręs į skystį ir gali išdžiūti. Taip pat, vertikaliems konteineriukams reikalingas didesnis skysčio kiekis.

Kontaktinių lęšių konteneriukų nerekomenduojama naudoti ilgiau negu mėnesį. Sąžiningi žmonės lęšių konteinerius keičia kas kartą įsigijus naują porą lęšių.

Hialurono rūgštis esanti optikos produktuose neleidžia akims išsausėti. Galite ramiai pirkti akių lašus ir skystį, jeigu jų sudėtyje yra šios rūgšties.  Šie produktai yra labai naudingi jeigu kontaktiniai lęšiai sausina, erzina ar sukelia akių niežulį. Hialurono rūgštis taip pat plačiai naudojama ir kosmetikoje. Kremai, kurių sudėtyje yra šios rūgšties, odą atgaivina, švelnina ir drėkina ilgesnį laiką. Gamintojai platina kontaktinius lęšius, jų priežiūros skysčius ir akių lašus su hialurono rūgštimi, kuri yra gyvybiškai svarbi, nes drėkina rageną ir neleidžia akims išdžiūti. Dėl šių priežasčių optikos produktai su hialurono rūgštimi yra geresni už kitus.

Paprasti kontaktiniai lęšiai palaipsniui džiūsta, todėl žmogus su nuolat sausėjančiomis akimis pastebės, kad lęšiai sukelia dirginimą ir niežulį. Kontaktiniai lęšiai su hialurono rūgštimi saugo drėgmę ir neleidžia akims išsausėti, dingsta trintis tarp ragenos ir akies voko. Jeigu jums yra reikalingi lęšiai su hialurono rūgštimi, tuomet ieškokite Bausch&Lomb mėnesinių kontaktinių lęšių PureVision2. Jų sudėtyje yra hialurono rūgšties molekulių, kurios efektyviai drėkina akis visą dieną. PureVision2 kontaktinius lęšius galite įsigyti OpticRoom.com internetinėje parduotuvėje. Taip pat siūlome skysčius kontaktiniams lęšiams laikyti, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties drėkinančios lęšius visą naktį. Ryte įsidėti lęšius bus lengviau ir nejausite trinties tarp ragenos ir akies voko.

Nėra paslaptis, kad kontaktinių lęšių skystyje yra konservantų, kurie apsaugo nuo bakterijų. Kuo mažiau konservantų, tuo natūralesniu produktu skystis yra laikomas. Žmonės turintys jautrias akis įsitikins, kad skystyje yra daug konservantų, jeigu išėmus juos iš skysčio ryte ir įsidėjus į akis yra jaučiamas skausmas. Jeigu skausmo nėra, skystis turi mažiau konservantų. Jeigu ieškote lęšių skysčio su hialurono rūgštimi ir su kuo mažiau konservantų, nes turite jautrias akis, tuomet įsigykite Polloset lęšių skystį BioTwin. Specialistai taip pat rekomenduoja Bausch&Lomb skystį BioTwin, kurio sudėtyje taip pat yra hialurono rūgšties, tačiau jį galėsite įsigyti tik kartu su PureVision 2 mėnesiniais lęšiais.

Hialurono rūgštis taip pat naudinga jeigu jos yra akių lašuose, nes ji sukuria apsauginį ir drėkinamąjį sluoksnį. Tokie akių lašai yra rekomenduojami tiems žmonėms, kurių akys linkusios sausėti ir turi didesnę infekcijų riziką. OpticRoom.com siūlo Schalcon Ocuyal and Ocuyak Gel akių lašus su hialurono rūgštimi.

Paprastų akių lašų pagrindinė sudedamoji dalis yra vanduo, jie lengvai prisipildo drėgmės ir išsaugo ją palyginus trumpą laiko tarpą.

Atigmatizmas – regbio kamuolio formos akys. Žmonės dažnai sunerimsta, kai optometristas vietoj toliaregystės ar trumparegystės diagnozuoja astigmatizmą. „Nesijaudinkite“ – sako internetinės parduotuvės OpticRoom.com optometristė ir kontaktinių lęšių specialistė Zinta Šermukšne. Astigmatizmas nėra baisus dalykas, daugiau ar mažiau visi žmonės jį turi ir dažniausiai tai nesukelia didelių problemų. Astigmatizmas reiškia, kad tikrinant paciento regą, optometristas ne tik turės patikrinti trumparegystę ar toliaregystę, bet taip pat surasti elementus, kurie optometrijoje vadinami cilindru ir ašimis. Kasdieniame gyvenime tai reiškia, kad žmonės aiškiau mato horizontalias, o ne vertikalias linijas. Kai kurie žmonės turintys astigmatizmą gali matyti dvigubas linijas, aiškiai matyti horizontalias raides, pvz. e, b ir s, bet ne vertikalias, pvz. a, u ir t.

Tik keletas žmonių turi visiškai sveikas akis. Ragenos paviršius turi būti apvalus kaip kamuolys, tačiau žmonių turinčių astigmatizmą akių ragenos yra daugiau ar mažiau ištemptos į skirtingas puses, o forma primena regbio kamuolį.

Diagnozavus astigmatizmą optometristas išrašo kontaktinius lęšius arba akinius, kuriems ne tik yra pritaikytos pliusinės ar minusinės dioptrijos, bet taip pat optometriniai indikatoriai - cilindras ir ašis. Didžiausi ir geriausiai žinomi optikos produktų gamintojai platina torinius ir įprastus kontaktinius lęšius. OpticRoom.com platina Johnson&Johnson torinius mėnesinius kontaktinius lęšius Acuvue Oasys, torinius Ciba Vision mėnesinius lęšius Air Optic Aqua ir kitų gamintojų platinamus produktus.

Toriniai kontaktiniai lęšiai ir akiniai yra palyginamai brangesni, nes jie yra individualiai gaminami kiekvienam pacientui pagal užsakymą. Jų diametras taip pat yra maždaug 1.5 mm didesnis negu įprastų lęšių, o tai reiškia, kad žmonės su siauresnėmis akimis gali turėti didesnių problemų juos naudojant.

Astigmatizmas gali būti paveldimas ir gali atsirasti, jeigu akių vokai sukelia didesnį spaudimą ragenos paviršiuje. Dėl šios priežasties dažniausiai astigmatizmas diagnozuojamas vaikams. Kai žmonės auga, akių vokų raumenys tampa silpnesni ir astigmatizmas gali išnykti arba atvirkščiai – atsirasti. Tai reiškia, kad žmogus, kuris ankščiau horizontalias ar vertikalias linijas matė aiškiau, per tam tikrą laiką gali jų nebematyti arba atvirkščiai. Astigmatizmas taip pat gali išsivystyti dėl akių sužeidimų. Žmonės turintys mažą astigmatizmo lygį gali išsiversti be kontaktinių lęšių ar akinių, tačiau neaiškus matymas gali sukelti galvos skausmus, o norint su juo susidoroti, vienintelė išeitis gali būti kontaktiniai lęšiai ar akiniai.